Zebranie z rodzicami "wywiadówka szkolna" ze względów organizacyjnych
odbędzie się w dniu 5.04.2019r. (piątek) od godz. 16:00

Uczymy się całe życie...

„Uczymy się przez całe życie” - prawdziwość tego stwierdzenia potwierdzają dorośli pracownicy wielu profesji, również nauczyciele.
Studia podyplomowe, warsztaty, kursy to formy, w których bardzo często uczestniczą nauczyciele ZSE w Złotowie. Kolejny już raz kadra złotowskiego Ekonoma będzie się kształcić na szkoleniach zagranicznych aby poszerzyć i unowocześnić warsztat pracy. Zespół projektowy naszej placówki opracował wniosek konkursowy programu Erasmus+, który został pozytywnie oceniony przez Narodową Agencję w Warszawie. Dzięki temu w ZSE realizowany jest projekt NOWOCZESNY NAUCZYCIEL, w ramach którego 16 nauczycieli wyjedzie na szkolenia zagraniczne do Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch oraz na Maltę. Nasze grono będzie miało możliwość doskonalenia warsztatu pracy, znajomości języków obcych oraz umiejętności niezbędnych w dzisiejszej edukacji, takich jak : TIK, CLIL oraz social media. Projekt NNL trwa 24 miesiące (od 01.10.2018r do  30.09.2020), w trakcie których odbędzie się 20 mobilności zagranicznych. Mimo, iż szkolenia odbędą się w czasie wakacji, uczestnicy projektu już pilnie przygotowują się doskonaląc znajomość języków obcych na krajowych kursach językowych i zajęciach kulturowych. Projekt NNL w całości finansowany jest ze środków EU. Mamy ogromną nadzieję, że dzięki udziałowi nauczycieli w zagranicznych mobilnościach, oferta edukacyjna ZSE zostanie wzbogacona, co przyniesie korzyści uczniom.